10.000 +
Başarılı Vaka
20 Yıllık
Deneyim
Uluslararası
4 Ödül

Saç ekiminde mikrocerrahinin avantajları

Saç ekiminde mikrocerrahinin avantajları

SAÇ DÖKÜLMESİ

Saçların zayıflaması ve incelmesi gibi farklı sebeplerden oluşan bir çeşit hastalıktır. Her yetişkinin, gün içerisinde 50-100 tel arasında saçı dökülür. Saç dökülmesinde yaşanan artışı, sabahları yastığınızda ya da duştan sonra dökülen saçlarınızı kontrol ederek çok kolay anlayabilirsiniz.

Saç ekiminde mikro cerrahinin avantajları
Saç ekimi uygulamaları başladığından bu yana sürekli yeni yöntemlerle karşı karşıyayız. Mikro cerrahi (biyomikroskopi) ve saç ekimi konusunda yaptığı başarılı çalışmalarla ulusal ve uluslararası camiada adını sıklıkla duyduğumuz Tripaestetik doktorlarından Dr. Muhammed Özgehan konuyla ilgili açıklamalarda bulundu:

ÇİM ADAM GÖRÜNTÜSÜNE SON

“Mikro cerrahi (biyomikroskopi)  yönteminin en büyük avantajı, daha sık bir saç ekimi sağladığı için halk arasında çim adam görüntüsü denen görseli engellemesidir.  Uyguladığımız bu yöntemle tek seferde 12 bin saç kökü, diğer yöntemlerde ise en fazla 8 bin saç kökü alınabiliyor. Ayrıca 1 cm2’deki saç kökü, 40 köke kadar ulaşabiliyor.

Alım alanında saç çok az ise, sakal ve vücut bölgesinden kök hasatı alınabildiği için, ileri derece saç dökülmesi olan bireylerde çok iyi sonuçlar alabiliyoruz. Ayrıca, alım alanında mikro cerrahi yönteminde kullanılan küçük punch çapları çok küçük olduğu için, genellikle kafanın arka bölgesinde alım izlerini engeller, hatta alınan bölgede hemen hemen hiç iz olmaz ve yaralar çok hızlı iyileşir.
Mikro cerrahi, FUE saç ekiminde devrim niteliğinde sonuçlar göstermektedir. Uyguladığımız bu yöntemle çok memnuniyet verici sonuçlar görebiliyoruz.”