Saç Tedavileri

Medikal

MİNOXİDİL

Minoxidil, tüm saçları uyarabilir ve topikal formülasyon şu anda kadın tipi saç dökülmesinin tedavisi için onaylanan tek ilaçtır.

Minoxsidil, saç uzamış görünmediği durumlarda bile saç dökülmesine karşı değerli bir geciktirici olabilir.

Minoxidil, kafa derisine sıvı veya köpük olarak uygulanan,% 2 ve% 5 konsantrasyonlarda sunulmaktadır. Her iki konsantrasyonda erkekler ve kadınlar için FDA onaylıdır. Tüm topikal formlar reçetesiz satılan (OTC) ve reçete gerektirmez. Birçok pahalı “saç uzatma terapisi” aslında FDA’nın saç dökülmesi tedavisi olarak onaylanmayan, diğer bileşenlerle birlikte topikal minoxidile dayanmaktadır.

Köpük hazırlığı çözücü olarak propilen glikol kullanmaz. Propilen glikol yağlama hissine sahiptir ve köpüğü bazı hastalar için çözeltiye çekici bir alternatif yapan yaygın bir cilt tahriş edicidir. Şu anda, köpük hazırlıkları hem erkekler hem de kadınlar için% 5 konsantrasyondur.

Yönetim;

Minoxidil, kafa derisine sıvı veya köpük olarak uygulanan% 2 ve% 5 konsantrasyonlarda sunulmaktadır. Her iki konsantrasyonda erkekler ve kadınlar için FDA onaylıdır. Tüm topikal formlar reçetesiz satılan (OTC) ve doktor reçetesi gerektirmez. Birçok pahalı “saç uzatma terapisi” aslında FDA’nın saç dökülmesi tedavisi olarak onaylanmayan, diğer bileşenlerle birlikte topikal minoksidile dayanmaktadır.

Köpük hazırlığı çözücü olarak propilen glikol kullanmaz. Propilen glikol yağlama hissine sahiptir ve köpüğü bazı hastalar için çözeltiye çekici bir alternatif yapan yaygın bir cilt tahriş edicidir. Şu anda köpük hazırlıkları hem erkekler hem de kadınlar için% 5 konsantrasyonda.

Topikal: Saç derisine sıvı veya köpük olarak uygulanır, ideal olarak banyodan hemen sonra yıkanmaz. Maksimum etkinlik, erkekler için etkilenen bölgeye günde 2 kez uygulama, kadınlar için günde 1 kez yapılmasını gerektirir. FDA onayını almak için kullanılan orijinal Minoksidil, çalışma sonuçları tepe bölgesi üzerinde yapıldığından sadece bu talep için onaylandılar. Bununla birlikte Minoksidil, aktif ilacın ulaşabileceği her yerde saç büyümesini uyarabilir. Saç restorasyon, doktorlarının çoğu hastalara hem tepe hem de ön saçlı derideki tüm inceltme alanlarında Minoksidil kullanmalarını önerir. Bununla birlikte, hastalar tutarlı olmalı ve günlük olarak bu tedaviyi veya dökülmeye neden olma riskini uygulamalıdır. Hastalar Topikal Minoksidili kesmeye karar verirse, sonuncusu yanıt vermeyen hastalarda saç dökülmesini provoke etme olasılığı daha yüksek olduğu için, doz kesmeyi durgunluktan ziyade birkaç hafta boyunca zayıflatmanız önerilir.

Oral Minoksidil: Tüm dünyadaki doktorlar, rapor edilen başarı ile spirinolaktonla birlikte oral olarak (günde 5 mg veya daha az) düşük dozda minoksidil kullanmaya başlamaktadırlar. Bu aynı zamanda ilacın fizyolojik aktivasyonunun dahili olarak gerçekleşmesini sağlar ve bu da cevap oranını arttırır. Bununla birlikte, oral minoksidil saç dökülmesi tedavisi için FDA onaylı olmamıştır. Etiket dışı kullanıcılar, potansiyel olarak ciddi sistemik etkilerden kaçınmak için düşük dozları korumaya özen göstermelidir.

Minoksidillerin saç dökülmesini yavaşlatmaya ve saç büyümesini hızlandırmaya nasıl etki ettiği iyi anlaşılmamıştır. Minoksidil sülfatın, saç folikülünün anajen evresini (büyüme evresi) uzatarak ve folikülün boyutunu artırarak etki ettiğine inanılmaktadır.

ETKİLERİ

Çalışmalar, Minoksidil’in erkek ve kadınlarda saç dökülmesini yavaşlattığını veya durdurduğunu, % 2 ila % 5 formülasyonlarda saç büyümesini desteklediğini göstermiştir. % 5 formülasyonu genellikle daha etkilidir. Minoksidil tedaviye olumlu tepkisi (azalmış saç dökülmesi ve / veya saç uzaması) çeşitli çalışmalarda, alıcılarındaki genetik çeşitlilik nedeniyle %50’den % 80’e kadar olduğu bildirilmiştir. Minoksidil tedavi kesilirse herhangi bir olumlu yanıt kaybedilir.

YAN ETKİLER

En sık bildirilen yan etkiler kafa derisi kızarıklığı, kaşıntılı kafa derisi, kuruluk ve dökülmedir. Minoxidil’in yüze kazara uygulanması, istenmeyen yüz kıllarının uzamasına neden olabilir ve çoğu çalışmada yüz kıllarının emilimden kaynaklanma riski% 3’tür. Tekrarlanan, büyük minoksidil uygulamaları, muhtemelen sistemik absorpsiyon nedeniyle, bildirilen birkaç vakada kan basıncındaki bir düşüşle ilişkilendirilmiştir. Ayrıca, kullanımın kesilmesini gerektiren nadir görülen kalp çarpıntısı raporları vardır.

Bazı hastalar ilişkili şişlik ve kurdeşen ile gerçek bir alerji geliştirebilir. Bu durumlarda, minoksidil kullanılamaz. Daha eski gebelik sınıflandırması bir C’dir. Daha yeni sınıflandırmalar, en az bir olası teratojenite vakası raporuyla birlikte, minoksidil ile nedensel bir ilişki gösterilmemiş olmasına rağmen, hamilelik sırasında minoksidil kullanılmamasını önermektedir.

DİĞER TEDAVİLER

Minoxidil tüm saçları uyarabilir ve topikal formülasyon, şu anda kadın tipi saç dökülmesinin tedavisi için onaylanan tek ilaçtır.

Minoksidil, saç uzamış görünmediği durumlarda bile saç dökülmesine karşı değerli bir geciktirici olabilir. Çoğunlukla, artmış büyüme fark edilİrse birkaç ay sonra minoksidil kesilir.

FİNASTERİD

Finasterid, iyi huylu prostat hiperplazisi (BPH) ve erkek tipi saç dökülmesi olan ve ayrıca androjenik alopesi olarak da adlandırılan erkekleri tedavi etmek için kullanılır. Tek başına veya BPH’yi tedavi etmek için alfa bloker (doksazosin, Cardura®) gibi diğer ilaçlar ile birlikte kullanılabilir.

Erkek tipi saç dökülmesi için günlük 1 mg doz önerilen tedavidir. Erkeklerde iyi huylu prostat hipertrofisini (prostat büyümesi) tedavi etmek için 5 mg’lık bir doz verilir. Bazı hastalar bir hap kesici ile 5 mg tablet çeyrek ve sonra maliyet tasarrufu için günlük bir tablet alınır.

Finasterid menopoz sonrası kadınlarda daha sık görülmektedir. Normal doz günlük 2.5 mg’dır, ancak sonuç erkeklerde olduğu gibi çarpıcı değildir. Erkek fetüsü feminize edebileceği için çocuk doğurma yıllarında kadınlar Finasterid’e kullanamazlar.

Kullanılabilirlik:

  • Reçete ile Finasteride güçlü geliyor:
  • 1mg marka (Propecia)
  • 5mg marka (Proscar)
  • 5mg Finasteride tabletler oldukça ucuzdur.

ETKİLERİ:

Finasterid, dihidrotestosteron (DHT) adı verilen erkek hormonunu, daha güçlü forma dönüştüren bir enzim olan Tip II 5-alfa redüktazın aktivitesini inhibe eder. DHT’nin, saç kökleri üzerlerinde bastırmak, yavaş yavaş zayıf ve küçük saç kökleri oluşturmak için hareket ettiğine inanılır. Finasterid, doku DHT seviyelerini yaklaşık% 66 oranında düşürür, 6-8 saat yarı ömrü olur.

Saç derisi kılı testosteron tarafından uyarılmayan ve DHT’nin etkisiyle inceltilmiş, cansız saç olması nedeniyle oldukça benzersizdir. Sakal ve göğüs kılları testosteron ve DHT ile uyarılır. Bu bölgelerde, finasterid yoğunluğu azaltır, ancak bu etki çoğu zaman fark edilmez. Finasterid zaman zaman kadınlarda vücut kıllarını azaltmak için kullanılmıştır.

Çok yıllı çalışmalar, tedavi edilen erkeklerin çoğunda saç dökülmesini azaltmak ve / veya saç büyümesini teşvik etmek için Finasterid’i göstermiştir. Beş yıllık bir çalışmada, hafif ve orta dereceli erkek tipi saç dökülmesi olan erkeklerin %65’inde pozitif sonuç bulundu (saç dökülmesi azaldı ve / veya saç büyümesi uyarıldı). Olumlu bir sonuç elde etmek için Finasterid tedavisine devam edilmelidir. Hekim saç restorasyon uzmanları, seçilen hastalarda en uygun sonucu elde etmek için genellikle minoksidil ve finasterid tedavisini birleştirir. En iyi sonucu elde etmek ve korumak için tıbbi tedavi cerrahi saç restorasyonu ile birleştirilebilir.

YAN ETKİLER

Finasterid, hamile veya hamile kalan bir kadın tarafından kullanılmamalı veya kullanılmamalıdır. İlaç bir fetüste anormal gelişime neden olabilir. Bu nedenle, finasterid çocuk doğurma yıllarının kadınlarında kullanılmamalıdır.

Erkeklerde bildirilen yan etkiler arasında libido azalması (cinsel dürtü), erektil disfonksiyon, erkeklerde meme büyütme ve psikolojik depresyon vardır. Menopoz sonrası kadınlarda bugüne kadar önemli bir yan etki görülmemiştir.

Nadiren hastaların Finasterid kesildikten sonra bile yan etkileri olabilir. Bu senaryonun sıklığı, çoğu saç cerrahının hastalarında nadir görülen bulgularıyla tartışmalıdır. Gerçek riski belirlemeye yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bkz. Finasteride, Post Sendromu (aşağıda).

NOT

Finasteridin etkileri, birlikte kullanılan minoksidil kullanımıyla arttırılabilir. Her iki ilacın aniden durması, genellikle kazanılmış ve korunmuş saçların belirgin şekilde dökülmesini takip eder.

Finasteride Sonrası Sendromu (PFS):

2011 yılında bir seks kliniği doktoru, çevrimiçi bir blogda bulunan ve Propecia’nın ilacı kestikten en az 3 ay sonra devam eden cinsel yan etkileri olan hastaları bildirdi. 71 hasta anketi doldurdu. İstatistikler% 94’ünün düşük libido geliştirdiği, % 92’sinin erektil disfonksiyonun, % 92’sinin cinsel uyarılmayı azalttığı ve% 69’unun orgazm ile ilgili sorunlar yaşadığı sonucuna vardı. PFS’ye sahip olduğu düşünülen 16 hasta ile ilgili 2017 tarihli bir makale, beyin omurilik sıvısında değişmiş nöroaktif steroid düzeyleri, muhtemelen depresyon ile bir bağlantı göstermiştir.

Bu çalışmalar, Propecia’yı yoğun olarak kullanan çoğu saç cerrahının deneyimine aykırıdır; ve bu bazı tartışmaların ve kafa karışıklığının konusu olmuştur. Bu doktorların çoğu hastalarında Propecia üzerindeki kalıcı yan etkiler görmemişlerdir. Propecia üzerine yapılan ilk çalışmalar, genellikle% 2 aralığında cinsel yan etkilerin görülme sıklığını göstermiştir. 3177 erkekten oluşan bir 2017 çalışmasında, yan etki görülme sıklığı% 0.7 olarak görülmüştür. 17 denemeyi ve 17,494 hastayı inceleyen başka bir büyük çalışmada, BPH tedavisi için finasterid ve dutasterid ile tedavi edilen hastalar, cinsel advers olaylarda istatistiksel bir artış göstermiştir. Bununla birlikte, erkek tipi kellik hastalarında bu ilaçlar üzerinde istatistiksel olarak anlamlı bir cinsel problem görülmedi.

Prostat Kanseri ve Finasterid:

Günde 5mg Finasterid alan 18.882 hastanın yaptığı geniş bir çalışma, plaseboya karşılık gelişen prostat kanseri sayısında% 25’lik bir azalma olduğunu göstermiştir.

DUTASTERİD:

Çalışmalar Dutasterid’in, Finasterid ile karşılaştırıldığında saç büyümesi için etkisine eşit ve genellikle biraz daha büyük olduğunu göstermiştir. Günde 2.5 mg dutasterid, günlük 0.5 mg dutasteride göre orta derecede daha yüksek bir büyüme göstermiştir.

-Alopesi için henüz onaylanmadı FDA.

Avodart (ticari ad)

Jenerikler mevcut

ETKİ MEKANİZMASI

Dutasterid, Finasterid’e benzer şekilde 5-alfa redüktaz inhibitörüdür; bununla birlikte Dutasterid hem 5AR1 hem de 5ARII’yi bloke ederken finasterid sadece 5ARI inhibitörüdür. Finasterid için% 66’ya kıyasla serum DHT’yi% 95’e kadar düşürür. Ayrıca, serumdaki yarı ömrü finasterid için 6-8 saate göre Dutasterid için 5 haftadan çok daha uzundur.

ETKİLERİ

Çalışmalar Dutasteridin’in, Finasterid ile karşılaştırıldığında saç büyümesi için etkisine eşit ve genellikle biraz daha büyük olduğunu göstermiştir. Günde 2.5 mg dutasterid, günlük 0.5 mg dutasteride göre orta derecede daha yüksek bir büyüme göstermiştir.

YAN ETKİLERİ:

Finasteride de olduğu gibi, Dutasterid de hamile kalan veya ilacın fetüsün anormal gelişimine neden olma potansiyeli nedeniyle, hamile kalan kadınlar tarafından alınmamalı veya kullanılmamalıdır. Dutasteridin’in yan etkileri Finasterid’e göre azalmış olanlara benzerdir(azalmış libido (cinsel dürtü), erektil disfonksiyon, erkek meme büyütmesi ve psikolojik depresyon).

Çift kör bir çalışmada günlük 0,5 mg’lık 2/70 hasta libido azaldı, 2/70 iktidarsızlık yaşadı. Bir plaseboya 3/70 iktidarsızlık geliştirdi. Günlük 2.5 mg mg Dutasterid alan 9/71 iktidarsızlığa sahipti, bu da doz büyüklüğü ile bir korelasyon olduğunu gösterir.

Doğurganlık: Başka bir çalışmada, bir yıllık bir denemede sperm sayısında %25-28 oranında azalma olduğu görülmüştür. Dutasteridin’in kesilmesinden 6 ay sonra sperm sayısı hala% 23 azaldı. Semen hacmi bu aynı yüzdeleri takip etti. Sperm morfolojisi normal görünüyordu.

Dutasterid kullanımından rapor edilen ilaç etkileşimleri, bazı antibiyotiklere, bazı depresyon ve anti-anksiyete ilaçlarına ve HIV / AIDS tedavisinde kullanılan bazı ilaçlara müdahale içerir.

Not

Dutasterid, Finasterid’e makul bir alternatiftir, ancak bazı doktorlar vücuttaki uzun yarı ömrü nedeniyle kullanmakta isteksizdir. Bir aileye başlarken bir 5AR inhibitörü kullanmak istiyorsanız, Finasterid daha iyi bir seçimdir. Hasta doğal olarak düşük bir sperm sayısına sahipse, hamileliği sağlamaya çalışırken her iki ilacı da kullanmamak akıllıca olacaktır.

BİMATOPROST

Bimatoprost, kirpiklerin büyüme (anajen) fazını artırarak işliyor gibi görünmekle birlikte, bazılarının dinlenme (telojen) fazını kısalttığını düşünüyor. Melanojenezi uyararak kirpiklerin pigmentasyonunu arttırır.

Bimatoprost glokom için göz içi basıncını düşürmek için bir tedavi olarak kullanılan bir prostaglandin agonistidir. Lumigan, esas olarak Latisse ile aynı çözümdür ancak glokom hastalarında olduğu gibi göz damlası olarak kullanılması amaçlanmıştır. Latisse, yukarıda belirtildiği gibi, sadece üst göz kapağı kenar boşluğunu kaplamak için kullanılır.

Bimatoprost % 0.03 çözelti

3 ve 5 ml’lik şişeler

Kullanılabilirlik

Lumigan (ticari isim) – glokom için – 2001 onaylı

Latisse (ticari isim) – kirpikleri uzatmak için – 2008 onaylı

Genel yok

Yönetim

Özel bir steril aplikatör üzerine 1 damla Latisse yerleştirilir. Sonra gözü kapatarak kirpiklerin tabanındaki üst göz kapağı kenarına uygulanır. Uygulama akşamları günde bir kez yapılır. Üst göz kapağı kenarına uygulanan bimatoprostun, göz kapakları kapandığında alt göz kapağına bir kaplama yapacağı anlaşılmaktadır. Her göz için yeni bir aplikatör kullanılmalı ve steril aplikatörler tekrar kullanılmamalıdır. Fazla solüsyon bir doku ile lekelenmelidir.

Bazı hastalar artan solüsyon raporları ile kaşlarında artık çözelti kapalı etiketini kullanmışlardır. Bu ürünün kafa derisinde kullanılması hayal kırıklığı yarattı.

Artan kirpik büyümesi genellikle 4 haftada, 16 haftada ise en iyi sonuç alınır.

ETKİ MEKANİZMASI

Bimatoprost, kirpiklerin büyüme (anajen) fazını artırarak işliyor gibi görünmekle birlikte, bazılarının dinlenme (telojen) fazını kısalttığını düşünüyor. Melanojenezi uyararak kirpiklerin pigmentasyonunu arttırır.

Bimatoprost glokom için göz içi basıncını düşürmek için bir tedavi olarak kullanılan bir prostaglandin agonistidir. Lumigan, esas olarak Latisse ile aynı çözümdür ancak glokom hastalarında olduğu gibi göz damlası olarak kullanılması amaçlanmıştır. Latisse, yukarıda belirtildiği gibi, sadece üst göz kapağı kenar boşluğunu kaplamak için kullanılır.

Yan etkileri:

Göz kapaklarında kaşıntı, tahriş ve kızarıklık en sık görülen yan etkilerin yanı sıra kuru gözlerdir, ortaya çıkması hastaların% 4’ünden azdır. Özellikle aşırı veya yanlış kullanılırsa periorbital dokularda maküler ödem ve yağ atrofisi oluşabilir. Bu öncelikle Lumigan göz damlası kullanımı ile.

Kirpiklerde artmış pigmentasyon ve bazen göz kapağı derisi oluşur. Ayrıca, hastaların irisin renginin kahverengimsi bir rengin koyulaşabileceğini ve bunun kalıcı olabileceğini bilmeleri gerekir.

ETKİLERİ

% 0.03 bimatoprost kullanılanan 278 erişkin bir çalışmada, 4 aylık kullanımdan sonra kontrol aracı ile% 12 artışa karşılık, kirpik kalınlığında% 106 artış olmuştur.

Kaş hipotrikozu olan 336 hastanın, 2016 yılında yaptığı çalışmada 118, günde bir kez% 0.03 bimatoprost ve kaşlarına günde iki kez 118 hasta uyguladı. Günde iki kez % 84 ve günde bir kez % 77, 7 ayda ölçülebilir bir iyileşme gösterdi.

Hasta Memnuniyet Videoları

Doktorunuza Sorun

Doktorunuza Sorun


Instagram


Dr. Muhammet Özgehan

Danışan Yorumları

Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, Profesör, 2800. Sk. No:6, Çankaya/Ankara

Tüm Google Yorumlarını Görüntüle
Tüm Doktor Takvimi Yorumlarını Görüntüle
Tüm Doktor Sitesi Yorumlarını Görüntüle
5.0 Google Yorumu

Saç ektirmek için baya uzun süre araştırma yaptım tereddütlerim vardı taki Muhammed hoca ve ekibiyle tanışana kadar 2022 Mart ayında yaptırdım saç ekimini 8 ay oldu şu anda hem kendimi çok iyi hissediyorum hemde cevremdekilerin şaşkın bakışları karşısında tepkilerine gülüyorum. İşi ehline verin diye bir söz vardır. Bu söz Muhammed hoca ve ekibine tam uyuyor. Gözünüz açık kalmadan yaptıracağınız güvenebiliceğiniz tek yer.Güven tek kullanımlık çünkü .

Ali B.A.
5.0 Doktor Takvimi Yorumu

Saç ekimi yaptırdım 2 seans. Memnun kaldım. Özellikle donör alımı yapan çalışanlar çok başarılı, ense bölgesinde neredeyse hiç belli değil donör alındığı. Ayrıca tüm personel güler yüzlü ve ilgili. Çok teşekkür ederim

A.
5.0 Doktor Sitesi Yorumu

Aldığım hizmetten son derece menun kalmak ile beraber güler yüzlü personel ve tabiki bu kadfar kısa sürede sonuc almanın memnuniyeti kısacası paramın tam karşılığını almak demek isterim Tüm çalışan personele ve hocama teşekkür ediyorum

İsa V.
5.0 Google Yorumu

Saçımı ektirmeden önce çok araştırma yaptım taki muhammet hoca ve ekibiyle tanişana kadar. Operasyon günü muhammet hocanın kanal açması saçın yönün ü belirlemesi ön hattı çizmesi ve ekibinin yoğun ilgisi ve çabaları çok güzel di kendilerine çok teşekkür ederim. saçımı ektireli 4 ay oldu saçlarım çıkmaya başladı garanti li güven li yer arıyor sanız Dr. Muhammed ÖZGEHAN tercih edebilirsiniz

Mazlum V.
5.0 Doktor Takvimi Yorumu

Genel bilgi almak için gitmiştim. Çok memnun kaldım. Randevuya dakiklik ve doktorun ilgilenmesi son derece iyi ve doyurucuydu. Kullanılan saç ekim tekniği, tedavi süreci ve bu süreçte yapmam gerekenler hakkında oldukça yararlı bilgiler aldım. Kesinlikle tavsiye ederim.

C.
5.0 Doktor Sitesi Yorumu

Uzun bir araştırma sonucunda Dr.Muhammet ÖZGEHAN beyle tanıştım.İlk muayeneden sonraki kontrollere kadar inanılmaz özenle ve sürekli konrollerle kadar sonuctan inanılmaz mutluyumç.Arkadaşlarımın çoğu saç ektirdiğime inanmıyor.Ne kök alınan yerde iz kaldı ne de ekilen bölgede bir aykırılık var.Çok am a çok teşekkür ederim sayın hocam ve ekibine... Kesinlikle ilk muayene için gelinmesini tavsiye ederim.

Eze Ö.
5.0 Google Yorumu

Selamlar
Saç ekimi için oldukça uzun bir araştırma sürecinin sonunda Muhammet hoca ile tanıştım. Tüm ekibin deneyimli sağlık çalışanlarından oluşması karar vermemi kolaylaştırdı. Kendi adıma sonuçtan çok memnunum Aldığım tüm yorumlarda beni doğrular nitelikte. Sonrasında da bir çok arkadaşımı yönlendirdim. Hocama ve tüm ekibine tekrar teşekkür etmek isterim. İyi çalışmalar.

Tolga A.
5.0 Doktor Takvimi Yorumu

Sac ekim sonrasi birinci ay prp tedavisi icin tekrar gittim ilgili personel karsiladikdan sonra doktor muayenesi yapildi sonrasinda prp icin san alinarak prp yapildi tesekkur ederim

M.
5.0 Doktor Sitesi Yorumu

Yıllardır erkek tipi saç dökülmesi ve alnımın çok fazla geniş olmasından şikayetçiydim.Kullandıgım ilaçlar ya da spreyler geçici olarak çözüm oluyordu.fakat son zamanlarda yan taraflardaki açıklık o kadar fazla oldu ki psikolojim bozuldu.Kadınlarda saç ekiminin sonuclarını tam bilmediğim için detayl ı araştırma yaptım.İnce eleyip sık dokumalarım sonucu Ankara nın en iyi doktoru ve en iyi saç ekim merkezi olan Tripaesthetic ile görüşmeye gitim.Doktor Muhammet bey bütün sorularıma cevap vererek korkumu yenmemi sağladı hemen kararımız verdim.Kan tahlillerim yapılarak saç ekimine uygun oldugum söylendi.Ben bu süreci 5 ay önce yaşadım.Şuan kendime baktıgımda iyiki okararı vermişim diyorum .Saç ekimi yapıldıgı gün ve sonrasında her soruma anında cevap aldım Tuğçe hnm her sordugum soruya o kadar tatmin edici cevaplar verdi ki süreci çok kolay atlattım.İşlerini tam bir uzmanlıkla yapıyorlar ve oraya giden herkes eminim benim gibi kendilerini özel hissediyorlardır.Bütün çalışanlara Tuğçe hanım a ve Harika Doktor Muhammet Bey e çok teşekkür ediyorum.Saç ekim yaptırdıgımı kimse anlamıyor çünkü o kadar doğal bir hat çizildi ki.... Keşke yıllar önce yaptırsaydım diyorum

Ebr** H.
5.0 Google Yorumu

Yoğun bir şekilde saç dökülmem vardı çözümlemek için arkadaşımın referansıyla Muhammet beyle tanıştım saç ektirmeye karar verdim. Alanında uzman kişilerle çalışmak insanı gerçekten daha güvende hissettiriyor iş de bununla birlikte daha güzel sonuçlar aldırıyor bugün 8. ayım doldu ve sonuç gerçekten çok güzel her şey için çok teşekkür ederim tekrardan.

Emir S.
5.0 Doktor Takvimi Yorumu

Muhammet Özgehan hocamdan saç ekimi için aldığım randevu sonrası hastası olarak muayenesinden son derece memnun kaldım. Saç ekimi öncesi ve sonrası için en ince detaylara kadar anlatması bilgilendirmesi ziyadesi ile tatmin edicidir . Saç ekimimi bizzat kendi yapmıştır süreç dediği gibi doğal akışında devam etmektedir.Pandemi sürecinde hijyen kurallarına üst sınırda uyan bir hekimdir . Allah Muhammet hocamdan razı olsun yolunu açık etsin .

E.
5.0 Doktor Sitesi Yorumu

uzun zamandır saç ektirmeyi düşünüyordum .Rastlantı sonucu Muhammet hoca ya geldim sağolsun hayallerimi gerçekleştirdi.Sonucta 5 ay olmasına ragmen çok memnunum.kendilerine çok teşekkür ederim.

O. D.

Biz Sizi Arayalım