Saç Tedavileri

Kamuflaj

Kamuflaj

Doktorlar, hastaların saç dökülmesi için en güncel ve etkili tıbbi ve cerrahi tedaviler konusunda yoğunlaşmış olsa da, çoğu hasta tıbbi olmayan kamuflaj ajanlarının saç dökülmesi için hemen ve nispeten ucuz ve kolay bir kozmetik çözüm sunabileceğini düşünüyor. Bu ajanlar, özellikle henüz erken incelme geçirmiş hastalar için henüz ameliyat için aday olmayabilecek veya ilaç tedavisine başlamış, ancak yanıtlarını değerlendirmeyi beklerken daha acil kozmetik düzelme isteyen hastalar için yararlıdır. Kamuflaj ajanları, ışık saçtan geçtiğinde ortaya çıkan ve daha açık renkli bir saç derisinden yansıyan renk kontrastını ortadan kaldırarak çalışır. Kamuflaj ajanları, mevcut saçların kozmetik görünüşünü iyileştirmeye çalışsalar da, saç bulunmadığında veya saç dökülmesinin alanları özellikle peruk gibi büyük saç protezleri veya saç parçaları daha kozmetik bir alternatif sunabilir. Belirtildiği gibi saç protezleri, kaşlar ve kirpikler dahil olmak üzere küçük veya büyük saç dökülmesi alanlarına saç sağlayabilir. Aşağıdakiler kamuflaj ajanlarının açıklamalarını ve ardından mevcut ticari ürünlerin bir listesini içerir. Bundan sonra kafa derisi protezlerine kısa bir giriş yapılır. Giderek daha popüler olan tıbbi olmayan ve cerrahi olmayan bir alternatif, çok özel bir dövme prosedürü olan Scalp Micropigmentation (SMP).

Topikal Olarak Uygulanan Pigmentli Ajanlar (TOPİK)

Topikal kamuflaj ajanları saça ve / veya saç derisine uygulanan, doğal saça gerçekte saç eklemeden daha dolgun bir görünüm kazandıran ürünlerdir. Bunlar esas olarak desenli kellikteki inceltme alanlarını tedavi etmek içindir. Ancak bazı hastalarda yara izi veya travmatik yaralanmalar için kullanılabilir. Saç kökleri oldukça minyatür olsa bile, tedavi edilen bölgedeki mevcut bazı saçlarla en iyi şekilde çalışırlar. Alan, küçük (3 cm’den küçük) ve çevreleyen normal yoğunluktaki kıllarla kaplanmış olduğu sürece, tamamen kel veya yaralı bir alanı kamufle etmeye yardımcı olabilir.

LİFLER

Alopesi veya inceltme alanlarını maskelemek, saçı ve saç derisini kaplamak için kullanılan yün veya pirinç keratin, suni ipek veya insan saçı ile yapılmış çeşitli lifler vardır. Çoğu lif, hastanın saç rengine uyacak ve saç derisine karışacak şekilde çok sayıda renkte gelir. Hem saç hem de lifler, liflerin tutunmalarını korumalarına yardımcı olan doğal statik yüklere sahiptir.

Lifleri, ustaca uygulamada inceltme bölgesi üzerinde dağınık dağılımlı serpme veya toz alma, etkili bir doğal sonuç için kritik öneme sahiptir. Aşırı uygulama, kafa derisinde kozmetik bir problem olabilen “topaklanma” yaratabilir. Lifler saç çizgisinin yakınına uygulanmalıdır, ancak üzerine asla uygulanmamalıdır.

Liflerin avantajı, şampuanlama ile hızlı ve kolayca çıkarılabilmeleridir. Püskürtme ve toz keklerin aksine saçın parlaklığını oldukça iyi tutarlar. Yeni ürünler yağmura, rüzgâra ve terlemeye dayanıklı olduğunu iddia ediyor.

Uygulamak için, elyaflar kafa derisinin etkilenen bölgelerine kolayca sallanabilir.

Bununla birlikte, en şık sonuçlar bir püskürtme pompası ataşmanı kullanmaktan gelir. Bu teknikle, saç gruplarını toplar ve lifleri kaldırılmış saça üfleyerek liflerin saçı kaplamasını ve daha sonra saç derisinin üzerine yağmasını sağlarsınız.

TOZ KEKLERİ

Bunlar, bir kuru pastadan elde edilen ya kuru ya da ıslak bir süngerle uygulanacak bir renklendiricidir. Islak uygulandığında, suya ve terlere en dayanıklı olanlardan biri haline gelir. Uygulanması liflerden biraz daha yavaştır ancak çok popüler olmuştur.

KREMA veya LOSYON

Kuru ya da hafif nemli bir süngerle uygulandığında, bu ürünün uygulanması biraz yavaştır, ancak 20 yıldan uzun bir süredir piyasadadır. Ürünler bir tüp içinde gelir. Uygulamadan sonra, ürünün kurumasını bekleyin ve ardından fırçalayın. Bazıları saç fırçalandıktan sonra lif ekler.

AEROSOLLER

Genellikle kötü huylu spreyler hızlı ve kullanımı kolaydır, nispeten suya dayanıklıdır. Mobilya ve yastıklara gelip kirlettiklerine dair bir kaç şikayet oldu, ancak hasta kullanımı ile genellikle bu sorunu kontrol edebiliyor. Size biraz daha az parlaklık verebilir. Bunlar hızlı kurur (1 dakikadan az).

SAÇ DERİSİ PROTEZLERİ

Bu saç dökülmesi ve inceltme için tıbbi olmayan kapatıcılar grubu peruk, saç parçaları ve saç uzatma içerir.

Peruk saç lifleri sentetik olabilir veya insan saçından yapılabilir. Sonuncusu saçın kaynağına bağlı olarak daha pahalıdır. Peruk temelleri sentetik bir tabandan, ağ temellerine kadar değişebilir ve her ikisi de bir dantel başlığa tutturulabilir. Saç telleri daha doğal saç hareketi ve şekillendirme için makineye veya ayrı ayrı elle bağlanabilir. İnsan saçı ve el yapımı peruklar genellikle daha pahalıdır. Ismarlama peruklar, en pahalı olanıdır, kullanıcının kafa derisine güvenli bir şekilde yapışmasını sağlayan silikon veya poliüretan vakumlu bir taban oluşturmak için, kafa derisine, kullanıcının düşmenin olacağından endişe etmeden yüzmesini ve diğer fiziksel faaliyetlerde bulunmasını sağlar.

Saç Derisi Mikropigmentasyonu hangi durumlarda önerilmektedir?

1- Androgenetik Alopesi Olgularında

Saç Derisi Mikropigmentasyonu, Norwood ölçeğinin düşük olduğu durumlarda veya acı alanlarındaki yoğunluğun etkisini sağlamak için foliküllerin inceliğinin gözlendiği durumlarda önerilmektedir. Ayrıca, genellikle saç ekimi ile birlikte, çok zayıf veya yetersiz donör alanların olduğu durumlarda, yüksek Norwood değerlerinde önerilmektedir.

2- Rezektabl Olmayan Alopesi Olgularında

Saç Derisi Mikropigmentasyon, hastanın sistemik mikroanjiyopatiden muzdarip olduğu veya sitotoksik ilaçlara maruz kaldığı ve saç ekimi önermediği durumlarda önerilmektedir (yani diyabet tip 1, skar dokusu, ateroskleroz, ağır sigara içenler, vb.).

Ayrıca, hastanın vitiligo, alopesi areata veya diğer bağ dokusu hastalıkları (lupus eritematozus, romatoid artrit, skleroderma, vb.), Sarkoidoz veya evrensel alopesi (alopesito totallis) gibi deri hastalıklarından muzdarip olduğu durumlarda.

Son olarak, Saç Derisi Mikropigmentasyonu hastanın karaciğer veya böbrek fonksiyon bozukluğu veya diğer ciddi bağışıklık sorunları gibi ciddi adrenal problemlerden muzdarip olduğu durumlarda önerilmektedir.

3- Estetik Restore için DHI Saç Derisi Mikropigmentasyonu

Saç Derisi Mikropigmentasyon, travmatik skarlar (yaralar veya yanıklar), postoperatif skarlar (FUT veya diğer ameliyatlar) gibi skarlaşan alopesi vakalarında ve ayrıca saç uzamasında genetik problemlerde önerilmektedir. Saç Derisi Mikropigmentasyonu ayrıca saç ekimine maruz kalmadan toz veya mikrofiber gibi geçici ürünler kullanmaksızın hastanın saç dökülmesinden muzdarip olan bölgelerde yoğunluğun etkisini anında arttırmak istediği durumlarda önerilir.

Hasta Memnuniyet Videoları

Doktorunuza Sorun

Doktorunuza Sorun


Instagram


Dr. Muhammet Özgehan

Danışan Yorumları

Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, Profesör, 2800. Sk. No:6, Çankaya/Ankara

Tüm Google Yorumlarını Görüntüle
Tüm Doktor Takvimi Yorumlarını Görüntüle
Tüm Doktor Sitesi Yorumlarını Görüntüle
5.0 Google Yorumu

Saç ektirmek için baya uzun süre araştırma yaptım tereddütlerim vardı taki Muhammed hoca ve ekibiyle tanışana kadar 2022 Mart ayında yaptırdım saç ekimini 8 ay oldu şu anda hem kendimi çok iyi hissediyorum hemde cevremdekilerin şaşkın bakışları karşısında tepkilerine gülüyorum. İşi ehline verin diye bir söz vardır. Bu söz Muhammed hoca ve ekibine tam uyuyor. Gözünüz açık kalmadan yaptıracağınız güvenebiliceğiniz tek yer.Güven tek kullanımlık çünkü .

Ali B.A.
5.0 Doktor Takvimi Yorumu

Saç ekimi yaptırdım 2 seans. Memnun kaldım. Özellikle donör alımı yapan çalışanlar çok başarılı, ense bölgesinde neredeyse hiç belli değil donör alındığı. Ayrıca tüm personel güler yüzlü ve ilgili. Çok teşekkür ederim

A.
5.0 Doktor Sitesi Yorumu

Aldığım hizmetten son derece menun kalmak ile beraber güler yüzlü personel ve tabiki bu kadfar kısa sürede sonuc almanın memnuniyeti kısacası paramın tam karşılığını almak demek isterim Tüm çalışan personele ve hocama teşekkür ediyorum

İsa V.
5.0 Google Yorumu

Saçımı ektirmeden önce çok araştırma yaptım taki muhammet hoca ve ekibiyle tanişana kadar. Operasyon günü muhammet hocanın kanal açması saçın yönün ü belirlemesi ön hattı çizmesi ve ekibinin yoğun ilgisi ve çabaları çok güzel di kendilerine çok teşekkür ederim. saçımı ektireli 4 ay oldu saçlarım çıkmaya başladı garanti li güven li yer arıyor sanız Dr. Muhammed ÖZGEHAN tercih edebilirsiniz

Mazlum V.
5.0 Doktor Takvimi Yorumu

Genel bilgi almak için gitmiştim. Çok memnun kaldım. Randevuya dakiklik ve doktorun ilgilenmesi son derece iyi ve doyurucuydu. Kullanılan saç ekim tekniği, tedavi süreci ve bu süreçte yapmam gerekenler hakkında oldukça yararlı bilgiler aldım. Kesinlikle tavsiye ederim.

C.
5.0 Doktor Sitesi Yorumu

Uzun bir araştırma sonucunda Dr.Muhammet ÖZGEHAN beyle tanıştım.İlk muayeneden sonraki kontrollere kadar inanılmaz özenle ve sürekli konrollerle kadar sonuctan inanılmaz mutluyumç.Arkadaşlarımın çoğu saç ektirdiğime inanmıyor.Ne kök alınan yerde iz kaldı ne de ekilen bölgede bir aykırılık var.Çok am a çok teşekkür ederim sayın hocam ve ekibine... Kesinlikle ilk muayene için gelinmesini tavsiye ederim.

Eze Ö.
5.0 Google Yorumu

Selamlar
Saç ekimi için oldukça uzun bir araştırma sürecinin sonunda Muhammet hoca ile tanıştım. Tüm ekibin deneyimli sağlık çalışanlarından oluşması karar vermemi kolaylaştırdı. Kendi adıma sonuçtan çok memnunum Aldığım tüm yorumlarda beni doğrular nitelikte. Sonrasında da bir çok arkadaşımı yönlendirdim. Hocama ve tüm ekibine tekrar teşekkür etmek isterim. İyi çalışmalar.

Tolga A.
5.0 Doktor Takvimi Yorumu

Sac ekim sonrasi birinci ay prp tedavisi icin tekrar gittim ilgili personel karsiladikdan sonra doktor muayenesi yapildi sonrasinda prp icin san alinarak prp yapildi tesekkur ederim

M.
5.0 Doktor Sitesi Yorumu

Yıllardır erkek tipi saç dökülmesi ve alnımın çok fazla geniş olmasından şikayetçiydim.Kullandıgım ilaçlar ya da spreyler geçici olarak çözüm oluyordu.fakat son zamanlarda yan taraflardaki açıklık o kadar fazla oldu ki psikolojim bozuldu.Kadınlarda saç ekiminin sonuclarını tam bilmediğim için detayl ı araştırma yaptım.İnce eleyip sık dokumalarım sonucu Ankara nın en iyi doktoru ve en iyi saç ekim merkezi olan Tripaesthetic ile görüşmeye gitim.Doktor Muhammet bey bütün sorularıma cevap vererek korkumu yenmemi sağladı hemen kararımız verdim.Kan tahlillerim yapılarak saç ekimine uygun oldugum söylendi.Ben bu süreci 5 ay önce yaşadım.Şuan kendime baktıgımda iyiki okararı vermişim diyorum .Saç ekimi yapıldıgı gün ve sonrasında her soruma anında cevap aldım Tuğçe hnm her sordugum soruya o kadar tatmin edici cevaplar verdi ki süreci çok kolay atlattım.İşlerini tam bir uzmanlıkla yapıyorlar ve oraya giden herkes eminim benim gibi kendilerini özel hissediyorlardır.Bütün çalışanlara Tuğçe hanım a ve Harika Doktor Muhammet Bey e çok teşekkür ediyorum.Saç ekim yaptırdıgımı kimse anlamıyor çünkü o kadar doğal bir hat çizildi ki.... Keşke yıllar önce yaptırsaydım diyorum

Ebr** H.
5.0 Google Yorumu

Yoğun bir şekilde saç dökülmem vardı çözümlemek için arkadaşımın referansıyla Muhammet beyle tanıştım saç ektirmeye karar verdim. Alanında uzman kişilerle çalışmak insanı gerçekten daha güvende hissettiriyor iş de bununla birlikte daha güzel sonuçlar aldırıyor bugün 8. ayım doldu ve sonuç gerçekten çok güzel her şey için çok teşekkür ederim tekrardan.

Emir S.
5.0 Doktor Takvimi Yorumu

Muhammet Özgehan hocamdan saç ekimi için aldığım randevu sonrası hastası olarak muayenesinden son derece memnun kaldım. Saç ekimi öncesi ve sonrası için en ince detaylara kadar anlatması bilgilendirmesi ziyadesi ile tatmin edicidir . Saç ekimimi bizzat kendi yapmıştır süreç dediği gibi doğal akışında devam etmektedir.Pandemi sürecinde hijyen kurallarına üst sınırda uyan bir hekimdir . Allah Muhammet hocamdan razı olsun yolunu açık etsin .

E.
5.0 Doktor Sitesi Yorumu

uzun zamandır saç ektirmeyi düşünüyordum .Rastlantı sonucu Muhammet hoca ya geldim sağolsun hayallerimi gerçekleştirdi.Sonucta 5 ay olmasına ragmen çok memnunum.kendilerine çok teşekkür ederim.

O. D.

Biz Sizi Arayalım