10.000 +
Başarılı Vaka
20 Yıllık
Deneyim
Uluslararası
4 Ödül

Gıda Takviyeleri & Vitaminler

Gıda Takviyeleri & Vitaminler

Diyetinizle saç sağlığınız arasındaki ilişki

Sık sık diyet yapma eğiliminde olursanız, vücudunuzu proteinden ve sağlıklı saçlar için hayati önem taşıyan yiyecekleri, demirden tüketiyor olabilirsiniz.

Sağlıklı saçlar için güçlü, sağlıklı saçların teşvik edilmesine yardımcı olan ve saç dökülmesini önleyebilecek genel bir gıda rehberi sunuyoruz:

Et – yağsız et yemek sadece saçınızın ihtiyaç duyduğu proteini sağlamakla kalmaz aynı zamanda ütünüzü de arttırır. Demir eksikliği olan kadınlar, saçlarda incelme veya saç dökülmesi yaşarlar. Bu yüzden diyetinize protein dahil ettiğinizden emin olun.

Yumurta – Protein bakımından zengin aynı zamanda iyi bir B vitamini kaynağı olan Biyotin eksikliğine bağlandı.

Koyu Yeşil Sebzeler – Ispanak, brokoli ve yeşil sebzeler sebum üretiminde yardımcı olan A ve C vitaminleriyle doludur.

Avokado Yüksek Omega-3 yağ asitleri ipeksi ve parlak saçları nemlendirmenize yardımcı olur. Avokado’yu sevmiyor musun? Somon veya badem ve ceviz gibi fındık deneyin.

İstiridye – Üretim androjenlerine yardımcı olan iyi bir Çinko kaynağı sağlar. Diğer iyi Çinko kaynakları ise yağsız sığır eti ve karaciğerdir.

Yaban mersini Yaygın olarak “süper” antioksidan yiyecek olarak bilinir. Sağlıklı bir kafa derisine yardımcı olan C Vitamini bakımından çok yüksektir.

Fasulye ve Mercimek – Sadece sağlıklı bir protein kaynağı için protein kaynağı değil, aynı zamanda demir, çinko ve biyotin kaynağıdır.

Kalsiyum – Diyetinize kalsiyum dahil ettiğinizden emin olun. Bu önemli mineral kemikleriniz ve saçlarınız için iyidir