10.000 +
Başarılı Vaka
20 Yıllık
Deneyim
Uluslararası
4 Ödül

CERRAHİ

CERRAHİ

Cerrahi Saç Ekimi prosedürü hakkında bilmeniz gerekenler:

Saç dökülmesi yaşayan erkekler ve  kadınlar için saç ekimi yaşamı değiştiren bir işlem olabilir. Saç ekimi ameliyatı, doğal olarak büyüyen saçları, inceltilen veya kelleşen bölgelere geri kazandırır. Saç ekim cerrahisi saç dışında sakal, kaşlar ve kirpiklerde de olumlu sonuçlar sağlar. Saç ekiminde cerrahi ücretler; seçilen hizmet türüne, seçilen ekim alanına ve ekim sıklığına, ülkelere, hastanın saç dökülmesinin nedenlerine bağlı olarak değişebilir. Saç nakli sonuçlarının değerlendirmeleri farklıdır, ancak çoğu hasta sonuçlardan memnundur. Prosedürün etkisi sadece estetik değil, aynı zamanda duygusaldır, birçok hastaya daha fazla  özgüven sağlar.

Foliküler Ünite Transplantasyonu (FUT), doğal olarak oluşan küçük saç demetlerinin (aka foliküler üniteler) genellikle kafa derisinin kalıcı donör bölgesinden saç dökülme bölgesine taşınmasını içerir. Bu prosedür, uygun şekilde seçilmiş ve teşhis edilmiş, erkek ve kadınlarda çeşitli saç dökülmesi koşullarının tedavisi için gerçekleştirilebilir. Foliküler Ünite Eksizyonu (FUE), küçük foliküler üniteleri hasat etmek için kullanılan iki donör hasat yönteminden biridir.

FUE tekniğiyle foliküler üniteler küçük bir yuvarlak mikro zımba kullanılarak hastanın donör bölgesinden ayrı ayrı çıkarılır. Son yıllarda popülerlik kazanmıştır ve sık sık “minimal invaziv” bir prosedür olarak tanımlanmaktadır, çünkü dikiş içermemektedir ve küçük yuvarlak eksizyonlar dikişsiz iyileşmek için açık bırakılmıştır. Bununla birlikte, deride binlerce küçük kesimler yapıldığında, bunun invazif bir işlem olduğu ve ameliyat olduğu belirtilmelidir. Gerçek transplantasyon, her iki verici hasadı tekniği için de aynı şekilde meydana gelir; greftler, hastanın saç dökülmesinin yaşandığı alanlardaki alıcı alanlara (küçük kesikler) çeşitli aletler ve iğneler veya mikro bıçaklar kullanılarak sokulur.

Diğer donör hasat yöntemi, tam kalınlıkta bir deri ve saç elipsinin alınmasını içerir ve doğrusal bir eksizyon veya doğrusal bir elips şerit hasadı olarak adlandırılır ve küçük greftler, mikroskop kullanılarak ayrı ayrı disseke edilir. Yara genellikle dikişlerle kapatılır ve bu, FUE gibi dağınık şekilde dağılmak yerine bir bölgeye sınırlı olan doğrusal bir iz bırakır. Bu teknik, saç nakli cerrahları tarafından onlarca yıldır başarıyla kullanılmaktadır.

FUE hasat tekniği son yıllarda popülerlik kazanmıştır, lineer bir yara izi oluşturmadığından çok tercih edilir. Yanlış bir reklam tekniğinin sahte reklam iddialarına rağmen, FUE neredeyse her zaman doğru şekilde yapılmadığında kısa saç stilleriyle gizlenebilen küçük yuvarlak izler bırakır. Yanlış yapıldığında, FUE yaygın donör incelmesi ve görünür yara izi bırakmasına neden olabilir.

Önerim  saç restorasyon cerrahını seçmeden önce araştırmalarını yapmanızdır. Bu işlemin cerrahi bir prosedür olduğunu unutmayın, işlemi yapanın doktor olduğuna, doktorunuzun gerçekten ameliyatınızı gerçekleştireceğinden ve bunu lisanssız bir teknisyene devretmeyeceğinden emin olun.

Saç ekimini cerrahi tedavisi, tedavi seçenekleri içinde en çok uygulanandır.